
Zaterdag staat speelronde 11 op het programma. Op het eigen Noorderslag mag de brigade van Jan van Raalte zich gaan opmaken voor het treffen met SVZW.
door Johan Post
SVZW ploeg zonder vertrouwen
De ploeg uit het mooie Wierden heeft tot nu toe een mislukt seizoen achter de rug. Terwijl alle kenners het er over eens waren dat SVZW evenals voorgaande jaren mee zou gaan doen om de prijzen, heeft de praktijk ondubbelzinnig het tegendeel bewezen. In de eerste 10 wedstrijden werd onnodig veel puntenverlies geleden. Het gevolg was een ploeg zonder vertrouwen, een aangeslagen hoofdtrainer Geert Veldhuis die de pijp aan Maarten gaf en het voor gezien hield. Als opvolger werd de ervaren Erik Assink binnengehaald. Ondanks het feit dat hij nu een pokke eind moet rijden om in Wierden te komen, ging de door de wol geverfde trainer de uitdaging aan. Tot aan het eind van dit seizoen heeft Assink de regie in handen bij SVZW. Ongetwijfeld zal hij de ploeg weer aan het voetballen krijgen!
Staphorst sterk collectief
Hoe anders is het bij Staphorst gesteld. Weliswaar verloor het de laatste competitiewedstrijd bij ACV, de ploeg oogt als een sterk collectief en draait op volle toeren. Veel, zo niet alles, is er aan gelegen om de 3 punten op Het Noorderslag te houden. Als voorbereiding op deze wedstrijd speelden de opponenten van zaterdag in het kader van de districtbeker tegen respectievelijk Juventa’12 en Noordscheschut. Beide hoofdklassers wisten hun wedstrijd te winnen. Een goede generale dus.
Hoewel SVZW voorlaatste staat, is de ploeg in staat om van iedere tegenstander te winnen. Voetballend gezien behoren ze zelfs tot de betere ploegen in de hoofdklasse C. Staphorst zal dus moeten voorkomen dat de ploeg uit Wierden in haar spel komt. Met name de aanvallen vanaf de zijkanten zullen goed bespeeld dienen te worden. Is Staphorst in staat om SVZW meteen aan te pakken en worden de persoonlijke duels vol aangegaan, dan mag de hoop op een positief resultaat niet ongegrond. Krijgt de thuisploeg de twaalfde man ook nog eens achter zich dan zou dat natuurlijk ook een extra schwung geven. Hopelijk weten beide ploegen het beste uit zichzelf naar boven te halen en mogen de aanwezige toeschouwers genieten van een attractieve wedstrijd.
Scheidsrechter van dienst is Clay Ruperti Samen met zijn assistenten zal de leidsman uit Capelle a/d IJssel de wedstrijd, die om 14.30 uur begint, tot een goed einde moeten brengen.
Programma andere velden
Op de velden elders eveneens een aansprekend programma. Zo zal CSV Apeldoorn het op Sportpark Orderbos het moeten opnemen tegen ACV. De ploeg uit Apeldoorn wil graag weer eens winnen en zal dan ook proberen deze wens om te zetten tot daden. ACV zal maar wat graag de aansluiting willen behouden voor de bovenste plaatsen. Het thuisvoordeel is de reden dat de formatie van trainer Peter Boeve de punten in Apeldoorn gaat houden. In Vriezenveen mag DOS’37 punten proberen over te houden tegen de revelatie van dit seizoen. AZSV trekt de positieve lijn voort en haalt hier de maximale score uit. Excelsior’31 versus VVOG is ook op voorhand een aantrekkelijke wedstrijd. Voetballend is de ploeg uit Rijssen de betere, maar VVOG is weer razend gevaarlijk in de omschakeling. Toch menen we dat Excelsior’31 eenvoudigweg meer bagage in huis heeft en deze wedstrijd winnend zal afsluiten.
Lijstaanvoerder Harkemase Boys treft Flevo Boys. De ploeg uit Emmeloord heeft in het verleden bewezen een soort van angstgegner voor de Friezen te zijn. Trainer Jan Vlap en zijn manschappen zullen een hele kluif gaan krijgen aan de opponent uit Emmeloord. Er zou zomaar een gelijkspel uit de bus kunnen rollen. Een heus degradatieduel, zo mag het duel tussen HZVV en Drachtster Boys worden getypeerd. Op eigen veld heeft de ploeg uit Hoogeveen maar een opdracht en dat is een driepunter bewerkstelligen. De Boys uit Drachten willen proberen om het gat niet te groot te laten worden en zullen tot het uiterste gaan. Na 90 minuten strijd is er geen winnaar. Op Urk mag de gelijknamige ploeg zich revancheren voor de blamage welke de ploeg over zich heen haalde na de smadelijke nederlaag in de districtsbeker tegen vierde klasser AVC. Echter de ploeg van Rolf de Boer treft het niet dat het tegen SC Genemuiden moet spelen. Toch menen we dat Urk de rug zal rechten en alles op alles zal zetten om het de ploeg uit tapijtcity zo moeilijk mogelijk zal maken. In een slijtageslag zal na 2 x 45 minuten voetbal geen winnaar zijn gekomen. De prognoses zijn als volgt;
Harkemase Boys - Flevo Boys ( 3 )
HZVV - Drachtster Boys ( 1 )
CSV Apeldoorn - ACV ( 1 )
Urk - SC Genemuiden ( 3 )
Excelsior’31 - VVOG ( 1 )
DOS’37 - AZSV ( 2 )
Rest mij om alle voetballiefhebbers een ontspannende en heerlijke zaterdagmiddag toe te wensen. Uiteraard spreken we de wens uit dat op alle velden de sportiviteit hoog in het vaandel mag staan.