
Op
dinsdag 12 februari houd dhr Tippe een lezing over het “Verraad in de Leyen”.
Het verhaal, de geschiedenis, de locatie en de auteur. Staphorster jongens verborgen zich in de Franse Tijd in een hol ergens op de heide bij het buurtschap de Leijen. Ze wilden niet als soldaat naar Rusland. Door verraad vielen ze in handen van de Fransen en werden ze weggevoerd. Een aantal van hen zou niet levend terugkeren.
Klaas Tippe vertelt het oude verhaal van het 'verraad in de Leyen'. Het is gebaseerd op mondelinge overlevering en in 1932 was het zelfs de bron voor een toneelstuk. Tippe gaat op zoek naar de historische kern en vertelt over dienstweigeraars, de fanatieke maire (burgemeester) en de slachtoffers van de tocht naar Rusland.
Tevens kijkt hij naar het buurtschap de Leijen. Wie woonden er, hoe zag het eruit, hoe leefden de mensen? Ook vertelt hij over de auteur van het toneelstuk, die op basis van familieoverlevering het stuk schreef.
Wilt u er verzekerd van zijn dat er deze avond een zitplaats voor u is, dan kunt u zich van tevoren aanmelden, bij Jan Talen, secretaris bij het Museum Staphorst via 0522 46 26 25, 06 549 351 68 of
jtalen@solcon.nl
De entree is € 6,00, inclusief koffie/thee, de bijeenkomst start om 19.30 uur.
